Úvodní stránka fóra Homepage FK Administrátor fóra Kontaktujte FK
Diskuze o nove strukture vedeni CFK
Jdi na stránku Předchozí  1, 2

Přidat nové téma (název tématu zadejte bez háčků a čárek)   Zaslat odpověď    Obsah fóra Fórum České Federace Kendó -> O ČFK
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Mr.Tvola
Administrátor

PříspěvekZaslal: po leden 19, 2015 5:02 pm    Předmět: Citovat

Problém, který v tom vidím já: Už teď je potíž naplnit funkce v ČFK lidma. Už několikrát po sobě jsme nedokázali naplnit třeba TMU členem, který by nedělal nic jiného, než jednoduše rozesílal mejly. Prostě lidi nejsou. A pokud je nutné něco zařídit, tak se to nouzově (ale většinou trvale) řeší tak, že lidi, co už nějakou funkci mají, jsou donucení vzít k tomu ještě další. Čímž se samozřejmě přetěžujou a nestíhají pak nic. To všechno samozřejmě za situace, kdy se 95% členů ČFK jen veze (a drtivá většina oddílů - schválně se koukněte, které oddíly do ČFK "věnovaly" nějaké svoje členy aby tak pro Kendó/Iaidó/Džódó/Naginatadó něco dělali na národní úrovni). Tzn. když teď navýšíme počet funkcionářů, tak jsem fakt zvědav, kde ty lidi vezmeme. Navíc co jsem pochopil, tak teď už je problém třeba pro VV se sejít ve třech, v pěti to imho bude násobně těžší...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky Yahoo Messenger MSN Messenger
Jelen
Zástupce členského dódžó

PříspěvekZaslal: po leden 19, 2015 10:54 pm    Předmět: Citovat

Důvod proč nyní řešíme změnu VV jsem avizoval na loňském GS a rád ho tu zopakuju, protože je, alespoň pro mě, zásadní: stávající práce ve VV je pro mne demotivující. Může to souviset s mnoha důvody. Podle mě tím hlavním je to, že čím užší je vedení organizace, tím nestabilnější je. Úzké vedení rodí diktátory, rodí i dobráky, kteří na sebe nezištně berou odpovědnost za celou organizaci a nechávají si naložit to co ostatní nechtějí nést. V každém případě je tu riziko, do velké míry nezávislé na osobním obsazení. Neříkám že to tak je vždy a také se v tom třeba mohu mýlit. Proto jsem také loňskému GS navrhnul, a nyní to s plnou odpovědností zopakuji: pokud existují kandidáti, které by GS zvolilo do stávajícího tříčlenného VV, rád jim svoji práci předám, od Vlaďky i Pavla mám stejnou informaci, byť za ně nechci mluvit. Práci tak jak jsem jí dělal/nedělal doposud už dále dělat nechci a jsem si v tom jistý. Jedinou nabídkou, kterou můžu dát, je hledat nový model vedení, který bude zajímavější. Pro mne ten model spočívá v rozložení odpovědnosti a práce na více lidí. "Vytažení" důležitých lidí, kteří v ČFK pracují, do vedení, tak aby získali pravomoci a odpovědnosti dělat snadněji tu práci, kterou chtějí dělat. Umím si představit, že když to všechny v novém týmu vedení federace začne "trochu více" bavit, bude to ohromný pokrok, protože když se spojí několik "trochu", začne se energie navzájem násobit a podporovat. Nakonec můžeme začít spolu tvořit věci, tam kde dnes ČFK pouze přežívá. A to by bylo krásné a naplňující. To byl můj volební program, se kterým jsem byl loni zvolen. Do toho jsem ochoten dávat svůj čas. Cesta je pro mě jasná a pro mě vede cestou rozložení kompetencí na více lidí, počínaje rozšířením VV z 3 na 5. Nevím ale do jaké struktury, jsem vděčný za názory a příspěvky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jelen
Zástupce členského dódžó

PříspěvekZaslal: po leden 19, 2015 10:59 pm    Předmět: Citovat

Mr.Tvola napsal:
... Navíc co jsem pochopil, tak teď už je problém třeba pro VV se sejít ve třech, v pěti to imho bude násobně těžší...

Podle mě mohou k rozhodnutí VV stačit 3 přítomní členové. Myslím že 3 z 5 se sejdou snáze než 3 ze 3, tak bych se nebál.
Jelen
Zástupce členského dódžó

PříspěvekZaslal: ne únor 15, 2015 11:27 pm    Předmět: Citovat

Vážení přátelé, zde je text nových stanov ČFK, který budeme schvalovat na valné hromadě/generálním shromáždění ČFK: https://docs.google.com/document/d/1c2_T2qZbWWpiW8tkG_hsQkHDno9tAW4_vFmQ4nHnyW0/edit?usp=sharing . Prosím prostudujte ve svých oddílech a dodejte své připomínky do 28.2., nejlépe sem aby byla možná diskuse nad vašimi návrhy. Kromě změny na nový občanský zákoník a již dříve avizované změny počtu členů VV, obsahují i další věcné změny oproti stávajícímu stavu:
- stanovy umožňují členství i fyzickým osobám, které mají živnostenský list na vyučování federačních budó (nutnou podmínkou je II. trenérská třída). Jejich žáci jsou nahlíženi stejně jako dosavadní řádní členové členských oddílů.
- volební období nového 5-členného VV i dozorčí komise se prodlužuje na 4 roky
- VV ČFK má pravomoc vydávat a schvalovat interní směrnice - Vnitřní řád a jeho sekce
Jelen
Zástupce členského dódžó

PříspěvekZaslal: ne únor 15, 2015 11:29 pm    Předmět: Citovat

Níže mail od Tomáše Kyncla, tímto mu děkuji za připravení stanov v novém znění, které byly následně projednávány a jsou vám předkládány VV ČFK.

dostal se k Vám nový návrh stanov, od VV, který dle nové platné legislativy musíme zaregistrovat. Jsem hlavním spoluautorem a celé znění stanov bylo několik týdnů dotvářeno za účasti právníka a potom za účasti celého VV ČFK.

Než budete tyto stanovy jakkoli připomínkovat, tak jen malé osvěta:

1. Dřívější občanská sdružení a zákon pro ně byl zrušen, stejně jako registrace stanov na MV. Dnes se na Sdružení nahlíží podobně jako na jiné korporace, spadají pod zápis u Obchodního soudu a pohlíží se na ně opravdu hodně podobně jako na firmy se strukturou a.s.

2. Nově jde o Spolky, resp. zapsané Spolky (z.s.) a jejich činnost upravuje a stanovuje Nový občanský zákoník s platností od 1.1.2014, číslo předpisu 89/2012 Sb. Jedná se o paragraf 214 - 302 a návazné paragrafy. Zde je přesně popsáno jak Spolek může, má či musí fungovat, a co má, může, nebo musí být ve stanovách. Zákon upravuje i hlasování, usnášeníschopnost atd. Tento zákoník lze stáhnout i jako aplikaci do vašich smartfounů.

Než tedy budete jakkoli připomínkovat, že něco ve stanovách není, nebo naopak je, doporučuji vyhledat si příslušnou problematiku v tomto zákoně a podívat se na definice. Ušetříte všem potřebný čas diskuze a zdůvodňování.

Pokud i přesto nenajdete odpovědi a bude třeba, jsme připraveni Vám odpovědět.

V rámci rychlého a bezproblémového procesu bude na GS přítomen právní zástupce. (tedy žádal jsem o to VV)

S pozdravem

Tomáš Kyncl
Filip Baumruk

PříspěvekZaslal: pá únor 27, 2015 12:23 pm    Předmět: Citovat

Ahoj,

pročetl jsem si nově připravené stanovy a formou revize jsem upravil pár gramatických překlepů, chybných odkazů v rámci dokumentu + jsem přidal několik komentářů/otázek. Budu rád za osvětlení Smile

Dokument je uložen zde:
http://uloz.to/xg5LtPK1/stanovy-cfk-vv-150214-docx
Heslo: spolek

Mějte se fajn!

Filip
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Jakub Smerda

PříspěvekZaslal: st březen 11, 2015 3:17 pm    Předmět: Citovat

Nechápu jednu věc, která se týká Valné hromady.

Kdy je valná hromada usnášení schopná? "Když je přítomna prostá většina ze všech základních členů spolku" Znamená to, že stačí, když z každého spolku dorazí jeden člověk nebo tam musí být přítomný plný počet zástupců daného spolku?

Ještě bych měl jednu kacířskou myšlenku. Proč stanovujeme počet zástupců spolku, proč nemůže být jen jeden zástupce spolku (např. předseda) s danou vahou hlasu. V podstatě jak to mají akciovky - vlastníš 10% akcií tvůj hlas má 10% váhu.

Řešilo by to několik věcí:

1) ušetřilo by se na cestovném
2) pokud budete pracovat jen s mládeží, tak nemáte koho vzít na Valnou hromadu
3) urychlil by se průběh Valné hromady
4) Odpadl by problém s usnášeníschopností Valné hromady

Systém zástupců se mi dlouhodobě nelíbí. Pro mě je těžké někoho donutit, aby jel se mnou na Valnou hromadu.

Sice to není nikde explicitně napsáno, ale podle všeho by to měl být člověk starší 18-ti let, člen zastupujícího oddílu a současně i člen ČFK. Sice mi Tomáš Kyncl říkal, že to tak nějak vyplývá z textu, ale nějak nevím, kde to hledat a pro jistotu bych to někam případně vmáčkl.
Mr.Tvola
Administrátor

PříspěvekZaslal: st březen 11, 2015 3:33 pm    Předmět: Citovat

citace:
Ještě bych měl jednu kacířskou myšlenku. Proč stanovujeme počet zástupců spolku, proč nemůže být jen jeden zástupce spolku (např. předseda) s danou vahou hlasu. V podstatě jak to mají akciovky - vlastníš 10% akcií tvůj hlas má 10% váhu.

Ahoj,

pointa těch zástupců na GS je v tom, aby všichni členové Federace v malých i velkých oddílech byli férově reprezentováni a všichni měli možnost být slyšet a podílet se na hlasování. Pokud by z větších oddílů jel na GS jen jeden zástupce (byť s větší vahou hlasu) byl by tento princip porušen, ten zástupce by reprezentoval jen svůj názor a části svých členů, ale už ne třeba jiné části svých členů s jiným názorem.

V současném řešení si oddíl může vybrat zástupce na GS tak, aby byl férově demokratickým způsobem reprezentován celý oddíl se všemi členy.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky Yahoo Messenger MSN Messenger
Jakub Smerda

PříspěvekZaslal: st březen 11, 2015 3:47 pm    Předmět: Citovat

To neberu. Kdo mi však zabrání v tom, abych si z oddílu vybral lidi, kteří budou hlasovat v souladu se mnou? Naopak mi přijde nefér, že mě nutíte hledat lidi, kteří by se mnou byli ochotni jet.
Mr.Tvola
Administrátor

PříspěvekZaslal: st březen 11, 2015 3:56 pm    Předmět: Citovat

Jakube já tě nenutím k ničemu Very Happy

To jak si to oddíl, zařídí, tak to bude mít, pokud chce mít "diktátorský" režim, tak je to jeho věc, pokud chce ale o svých věcech (včetně těch na národní úrovni, tzn. v ČFK) rozhodovat demokratickým způsobem, třeba prostřednictvím zvolených zástupců, tak je mu to tím současným způsobem takto umožněno.
Mr.Tvola
Administrátor

PříspěvekZaslal: st březen 11, 2015 4:57 pm    Předmět: Citovat

Pokud člen nebo členové v oddíle nebudou mít zájem o věci na národní/federační úrovni, tzn. nechtějí tam mít svého zástupce, pak jednoduše na GS svého člena mít nechtějí a tedy nebudou. Podle mě je to v pořádku, protože nemusí, nikdo je k tomu nenutí
Jakub Smerda

PříspěvekZaslal: st březen 11, 2015 5:45 pm    Předmět: Citovat

Já to vidím jinak. Předseda oddílu (případně jeho zástupci) jsou demokraticky zvolení zástupci oddílu a nejenže by měli být dostatečně reprezentativní vzorek, ale měli by znát i své dojo. Máte snad ve stanovách, že oddíl zastupuje X lidí? Je to obvykle 1 nebo 2 lidi, kteří jsou pověření zastupováním. Nebo snad na úřady chodíte v 5-ti lidech? Tvrdím, že jeden člověk za oddíl by měl být dostatečný a měl by disponovat celou vahou svého hlasu. Valné hromady pak budou svižnější a myslím, že valná hromada pak bude i pružněji reagovat na nově vznikající situace.

btw. zajímalo by mě, jak vybíráte lidi na Valnou hromadu. Je to podle toho, kdo chce a může nebo podle toho, aby byly zastoupeny různé názorové skupiny? Nedělám si iluzi ....
Mr.Tvola
Administrátor

PříspěvekZaslal: st březen 11, 2015 8:44 pm    Předmět: Citovat

Jakube v pohodě, respektuji tvůj odlišný názor, já to prostě vidím jinak. Myslím, že když tam ty lidi přímo budou tak to bude lepší než kdyby byli zastoupení jediným člověkem.

Rychlost jednání na GS to podle mě nijak extra neovlivní.
Jelen
Zástupce členského dódžó

PříspěvekZaslal: st březen 11, 2015 11:01 pm    Předmět: Citovat

Jakub Smerda napsal:

Kdy je valná hromada usnášení schopná? "Když je přítomna prostá většina ze všech základních členů spolku" Znamená to, že stačí, když z každého spolku dorazí jeden člověk nebo tam musí být přítomný plný počet zástupců daného spolku?

Podle nového Občanského zákonníku (NOZ) zastupuje oddíl jeden zástupce. NOZ také stanovuje, že pro usnášeníchopnost VH je nutná prostá většina. Z logiky věci podle mě vyplývá, že pokud má ČFK 23 členů, je nutno, aby se sešlo 12 lidí, kde každý bude reprezentovat jeden oddíl. Pak je zastoupena nadpoloviční většina členů. Jako první budeme hlasovat o stanovách, které pak obsahují změnu hlasovacích práv, tedy to že větší oddíly mají více hlasů. Tedy jakmile si schválíme stanovy, začne zase zase platit to, že se počet hlasů nějakého člena odvozuje od početu jeho registrovaných členů - tak jak to je v Jednacím řádu. Já to chápu tak, že pokud oddíl chce a najde potřebný počet lidí, má právo je na VH přivést a mít tak větší hlasovací právo oproti menším oddílům. Pořád ale platí, že pokud nepřivede plný počet, bude mít sice menší zastoupení nežli má nárok, ale dokud tam bude alespoň jeden jeho zástupce, bude pořád na VH zastoupen. Jak píše Tomáš - mít na VH více lidí s hlasovacím právem je právo, nikoli povinnost.
Jakub Smerda

PříspěvekZaslal: čt březen 12, 2015 10:40 am    Předmět: Citovat

Ve stanovách je: "K přijetí usnesení je nutná prostá většina přítomných základních členů Spolku, přičemž počet hlasujících zástupců každého základního člena Spolku je stanoven následujícím způsobem:..."

Mě právě vychází spíš to, že buď je to:

1) co oddíl, to jeden hlas (pak počet hlasujících zástupců je neoprávněný a nesmyslný, resp. zástupci se mohou jen domluvit jak bude jejich jeden hlas znít) nebo

2) valnou hromadu tvoří všichni hlasující zástupci oddílů a pak je většina počítána právě ze všech těchto zástupců. Rozhodně by to tedy nemělo být tak, že přijde 12 lidí z 12-ti oddílů a mají většinu.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma (název tématu zadejte bez háčků a čárek)   Zaslat odpověď    Obsah fóra Fórum České Federace Kendó -> O ČFK Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

Přejdi na: