Úvodní stránka fóra Homepage FK Administrátor fóra Kontaktujte FK
Tozando - objednáváni, platba, doručení jednání s celníky

Přidat nové téma (název tématu zadejte bez háčků a čárek)   Zaslat odpověď    Obsah fóra Fórum České Federace Kendó -> Vybavení na bojová umění
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Briza

PříspěvekZaslal: čt červenec 26, 2007 8:32 am    Předmět: Tozando - objednáváni, platba, doručení jednání s celníky Citovat

Vaše zkušenosti s objednáváním zboží v zahraničí. Máte někdo zkušenosti s celním prohlášením? Posláno jako dar a cca cena 9600 Jenů a nerad bych platil ještě clo. Díky za rady :=)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Oruto
Moderátor

PříspěvekZaslal: čt červenec 26, 2007 8:55 am    Předmět: Citovat

Zkušenost mám... jde-li o jednu věc, často mi prostě přijde domů, žádné celní něco netřeba. Jestliže jde o móóc věcí, "stačí" prohlášení, že jde o zboží pro osobní potřebu a sazba za clo je minimální.

Patrik
Torao

PříspěvekZaslal: čt červenec 26, 2007 9:13 am    Předmět: Citovat

No zkusenost mam taky, clo zaplatis, a dan... leda by to bylo zbozi pod 22EUR, nejhorsi je kdyz to jde pres UPS, to ti do celni hodnoty zapocitaji i cenu za poslani a to jeste dle sazebniku..

Petr
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Mauriku

PříspěvekZaslal: čt červenec 26, 2007 11:10 am    Předmět: Re: Tozando - objednáváni, platba, doručení jednání s celník Citovat

Mam zkusenost s Nishijinem (v podstate Tozando), jednani vstricne, kvalita dobra a doprava v pohode. Z Japonska do Prahy to slo jeden den letadlem, bohuzel to ale skoncilo na celnici. Ve vysledku: "Japonsko - Praha": 1den + "Praha celnice - moje osoba": 5+ dni.
Briza

PříspěvekZaslal: út červenec 31, 2007 9:28 pm    Předmět: Moje zkusenost - shrnuti Citovat

Ahoj, tak jsem vse s poslanim mece vyresil, tak tu aspon popisu moji zkusenost, ktera se muze nekomu hodit.

Vyber na Tozando:
Osvedcilo se mi poslat KONKRETNI dotaz na Tozando ohledne co chci(delka, zda a jakej je rozdil v cepelich mezi ruznymi druhy atd., za kolik atd.). Co maji na sklade atd. Chlapik mi druhej den odpovedel, vycerpavajicim zpusobem. Ochota super.
Objednavani:
Zaplatil jsem kartou - ok. nejdrive si overili u banky ze jsou penize k dispozici a pak vyrizovali objednavku.Zaplaceni pobehnlo az pri doruceni ke mne. 4 tydny trvalo Tozandu nez mec poslali
Uvedl jsem adresu firmy pro doruceni (nedoporucuju, jelikoz se pak celnici v CR zrejme zajimaji vice o zasilku, coz muze mit za nasledek zadrzeni v celnim skladu, procleni, otevreni baliku atd.). Doporucuju vasi soukromou adresu. Ve formulari an Tozando jsem uvedl poslat jako dar, coz melo tyto dusledky: na pruvodnim listu to sice nebylo zatrhnuto, ale hodnota veci byla napsana jako 9600 jenu (mec stal 6 krat vice)., uvnitr zasilky byla faktura, ale nebyla uvedena castka (to ma plus, jelikoz vam pak na celnici nevi, za kolik jste ho koupili).
Poslani:
nechal jsem to poslat pomoci EMS(levnejsi, muzete sledovat zasilku po Netu kde jste ID cislo zasilky vam z Tozanda poslou na meil). 2 dny v z Japonska.
Doruceni v CR:
EMS dorucuje v CR Ceska posta. Balik byl zadrzen v celnim skladu v Praze(sidli na Smichove v jedn ebudove s Ceskou postou). Poslali z Ceske posty mi do firmy fax s tim, ze zasilak je vcelnim skladu a s kopii japonske dorucenky, tam bylo, ze balik obsahuje sportovni veci a hodnota je 9600 jenu, ze je to dar nebylo zaskrtnuto. Zavolal jsem na cislo, ktere uvedla jako kontaktni Ceska posta. Pani byla ochotna a vysvetlila, ze Mam naspast celni prohlasen ve smyslu: zasilak je pro me jako pro soukromou osobu pro moji osobni potrebu, ze pro lepsi doruceni jsme si ji nechlaposlat na adresu sveho zamestnavatele. Mel jsem napsat co je v zasilce a jaka je hodnota. Tak jsem napsal, ze se jedna o sportovni vybaveni na japonske sport kendo(pochybuju ze budou vedet coje iaido atd....) a odesilatel uvadi cenu 9600 jenu. Ceska posta mela problem s email serverem, tak druhy den, jsem se tam vydal osobne.Jinak by to asi pani z Ceske posty nejka vyresila bez moji ucasti(aspon ochotne rikala, ze to neni problem, ze tam zaskoci, aze kdyz to bude v poradku, tak ze bud to posle dal k doruceni ke mne, nebo s etam muzu stavit), ale to nedokazu potvrdit.Asi bylo cilem celniku to vyclit...
Bylo vse nutne projednat s celniky-zasilka byla predtim uredne otevrena, takze vedeli, ze se jedna o mec. Vsimnul jsem si ze na dorucovacim listku bylo napsano CESKY: Mec -seznam firem, coz muze byt to, ze oni maji Tozando vedenou jako firmu a nejak jim nevysvetlite, ze to neni dar. Kazdopadne. Celnici kroutili hlavou proc je za mec napsana hodnota jen 9600 jenu. Clo mi nevymerili i kdyz to pocitali z castky 9600 jenu + 6000 jenu postovne. Musel jsem dole na uradu doplatit DPH cca 540 KC. Pak mi zasilku vydali. Vesmes byli panove z celnice v pohode, slusne jednani se mi osvedcilo, zadna arogance a prislo mi, ze spis zalezi na tom, jak oni chtej to udelat....

Toto vse, tak hodne stesti
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma (název tématu zadejte bez háčků a čárek)   Zaslat odpověď    Obsah fóra Fórum České Federace Kendó -> Vybavení na bojová umění Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: